GMT+2 İstanbul

Trade Plan

02 Ekim 2014 Kategori : Trade Plan

Dün hisse senetlerinde yaşanan satış dalgası ve A.B.D verileri doların hızını şimdilik kesti ve dolar endeksi 86 altına indi.

ABD ve Avrupa piyasaları dün yoğun satış baskısı altında kaldı, satışlar -%1’in üzerinde seyretti. Shanghai endeksinde haifif yükselişler devam ederken Nikei endeksinde -%2’nin üzerinde satışlar yaşanmıştır. Küresel piyasaların gözü AMB’nın alacağı kararlar ve Draghi’nin konuşmasında.

Bugün, öncelikle ECB para politikası kararlarını takip edeceğiz;

10:00'da İspanya işsizlik değişimi verisi piyasa etkisi fazla olmayacak. İyi gelme ihtimali yüksek.
11:30'da İngiltere yapı/inşaat PMI açıklanacak. GBP/USD için trend değişimi yaratmaz. Sabah 1.6260 testi görülecektir. 1.6280 aşılacağını tahmin etmiyoruz.
14:45'de ECB faiz kararını açıklayacak. Beklenti 0.05% oranında kalması ve bir değişikliğin olmaması. Her zamanki gibi 15:30'daki ECB basın toplantısı çok önemli. Bu arada  ABD işsizlik başvurularına dikkat. ECB enflasyon beklentilerindeki olumsuz algıdan sonra varlık alımlarına dair önemli açıklamalarda bulunması bekleniyor.
17:00'de ABD'den fabrika siparişleri gelecek. Çok önemli bir veri değil. Artık o saatlerde pozisyon kapatıp Cuma'yı beklemek gerekir.