GMT+2 İstanbul

USD, JYP, GBP ve AUD

31 Ağustos 2014 Kategori : Temel Analiz

US dolarının zaman zaman azalan ve artan momentumu daha büyük hareketlere neden olacak. Bu hareketin henüz sonuna gelmedik. Henüz bu hareketin başlangıcının önünde bir tek engel kaldı. Bono faizleri : 10 yıllık faizlerin artışının çıkışını görmeli ve emtia para birimlerinin karşısında değer kazandığı izlenmeli. Eğer bu işaret görülürse büyük adım başlıyor olarak düşünceğiz. Şimdilik faizler düşük kalmaya devam ediyor. Düşük faizli para birimleri en değer kaybetmeye namzet görülebilir. Dolar long EUR, JYP ve CHF 'ye karşı olmasını savunuyoruz. Bunu sene başından beri yazılarımızda altını çizdik. Şimdi bu hafta dolar ne kadar daha sert gelecek piyasa buna bakacak. ISM ve tarım dışı istihdam üzerinde odaklanma had safhada olacak.

EUR: ECB güvercin politikasını net bir şekilde yürütüyor. Trend düşüş. 

Önemli veri: İmalat PMI, ECB faiz kararı.

EURUSD aşağı yönlü görüşümüzü sürdürüyoruz. Ancak, yeni Short için çıkış bekliyoruz. yank çıkışlar satış fırsatı. Kar seviyesi  1.31.Bir düzeltme mutlaka olacaktır. Burada tekrar Short açmaya bakacağız.  Bu seviyelerde aşırı short pozisyonları var. Bu nedenle herhangi bir pozitif veri sıçrama getirebilir.

JPY: BoJ. faiz kararı. Trend aşağı. 

Japon Yeni short kollanması gerektiğini düşünüyoruz. Dollar sertleştikçe Yen satış yiyecektir. Henüz piyasa BoJ'un daha fazla gevşeme yapacağını fiyatlamıyor. Bu gerçekleştiğinde JYP zayıflayacak. Bu arada economic verilerde çok iii gelmiyor. Tıkanma var .  Bundan sonra bir zayıf veri daha BoJ2u harekete geçirebilir. Diğer yandan BoJ'un Fed'i bekleyeceğini de düşünebiliriz.

GBP: Çıkış trendi korunacak. 

: Mortgage Approvals, PMI, BoE.

We still like GBP on crosses as we believe the BoE is likely to be among the first central banks to hike. Though data has moderated somewhat, it remains at robust levels that should support the currency. In addition, positioning has neutralized, suggesting room for additional longs. That said, we are more cautious on GBPUSD strength in light of the USD rally we expect. We maintain our sell on rallies stance towards GBPUSD, but look to buy GBP on the crosses.

AUD: RBA takip edilecek. Nötr.

RBA faiz kararı,  GDP, Trade.

Riskler dengelenmeye başladığını düşünüyoruz. Q2'de sermaye yatırımları arttı. Bu çok önemli bir gösterge. Diğer tartan emtia fiyatları düşüyor. Çin aşağı yönlü risk artırıyor. Biz yine de çıkışın devam edeceğini düşünüyoruz. 2014 faiz artışı veya değişikliği olmayacak.