GMT+2 İstanbul

Haftalık Bülten

29 Aralık 2013 Kategori : Haftalık Bülten

Piyasa kapanışa doğru oldukça hareketlendi. Avrupa para birimleri  değere kazanırken Weidmann'ın açıklaması "şahince" bulundu ve Euro'yu destekledi.  move. Yen en zayıf para  birimi durumunda. Son BoJ toplantı notlarından algılanılan duruma göre daha fazla bir parasal genişleme yolda. Bunun Mart-Nisan'da olacağı tahmin ediliyor.

Avustralya ve Kanada doları yukarı çıkma çabası gösterdi ancak. Yeterli olmadı. Genel olarak emtia para birimlerinde hala zayıflık göze çarpıyor.

Hisse senetlerinde DOW 16529.01 'a çıkarak yeni zirveyi gördü ve 16478.41'den kapattı.  S&P 500'de aynı şekilde 1844.89 zirvesine çıktı sonra haftayı 1841.40'den kapattı. Faizlerde 30 yıllıklar yükseldi ama % 4 seviyesini geçemedi. 10 yıllıklar yükselişini sürdürdü ve % 3 üstüne çıkarak %  3.006 ile haftayı kapattı.

Bu hafta yeni yıl tatili yüzünden piyasa yine çok düşük hacimli geçecektir. Ayrıca, ekonomik takvimde oldukça hafif.Tüm dikkatler İngiltere PMI ve A.B.D ISM üzerinde olacak. Perşembe günü dikkatli olacağız. Genel olarak bu hafta beklenmesi gerektiğini düşünürken mevcut açık pozisyonlara odaklanacağız.

İyi haftalar ve mutlu seneler,