GMT+2 İstanbul

İngiltere Ekonomik Performans

10 Ocak 2013 Kategori : Haberler

İngiltere Ekonomik Performans

İngiltere'nin Ekonomisinin Performansı

İngiltere ekonomisinin performansı son aylarda daha kötüye gidiyor. Kasım'da perakende satışlar nötr seviyedeyken Aralık'ta tüketim harcamalarında keskin bir düşüş görüldü ve bu son çeyrek büyümesi ile ilgili kaygıları artırdı. Önceki aylarda hissettiren enflasyon baskılarında görülen zayıflama, işgücü ve konut piyasasında zayıflıktan kaynaklanıyor. İnşaat ve hizmet sektörlerindeki geri çekilme imalat sektöründeki gelişimin avantajını kapatıyor. Özellikle, ekonomideki payı yüksek olan hizmet sektöründeki düşüş  dengeleri altüst ediyor.  Hizmetler PMI 50.2'den 48.9'a düştü. Dün açıklanan Ticaret dengesi  beklentiye yakın olarak açıklandı. -9.1 beklentiye karşın -9.2 mily.

İngiltere bono faizleri ve FTSE getirilerinin yükselmesine rağmen  BoE kötümser tutumda kalmaya devam ediyor. İngiltere Merkez Bankası (  Boe ) içinde 8'de 1 varlık alım programının değişmemesi oylanmıştı. Üyelerin Aralık'ta GBP/USD seviyesinin yüksekliğinden rahatsız olduğu düşünülüyor. Bugün 14:00'de Merkez Bankası faiz oranı kararını ve toplam parasal genişleme kararını açıklayacak . Ancak, bunun gerçekte tam ne seviyede olduğunu yarın bilemeyeceğiz. Toplantıdan 2 hafta sonra toplantı notları yayınlandığından yarın yorumların detaylarını alamayacağız. Varlık alım programı 375 mily. olarak devam ediyor.

11 Ocak'ta Endüstriyel üretim, imalat üretim ve Niesr GDP  hesabı verileri açılanacak.

GBP/USD 1.6370 seviyelerinden başladığı keskin geri çekilmeyi sürdürüyor. Dün 1.6000 seviyesine kadar geri çekildi. Bu seviyenin altında kapatması daha düşük seviyeleri gündeme getirebilir. Satış baskısı hala devam ediyor. 1.6000  önemli bir psikolojik  seviye olmasından dolayı dikkatle takip edilmesi gerekiyor. Detaylı takip için twitter  üye profilinden faydalanabilirsiniz.

Bol kazançlar,